Різдвяні свята з Волинським народним хором 2021

      27 та 29 грудня 2021 року Волинський державний академічний український народний хор запросив всіх приєднатися до неймовірної події – концерту «Різдвяні свята з Волинським народним хором» та заколядувати разом. Артисти відтворили святкову атмосферу традиційних сільських гулянь, глядачі почули знайомі та улюблені пісні, а також побачили нові вокально-хореографічні композиції.

      Зберігачем та продовжувачем самобутнього народного мистецтва, пропагандистом народної творчості є художній керівник та головний диригент хору, заслужений діяч мистецтв України Олександр Стадник. Разом із керівником оркестру Олександром П’ятачуком, головним балетмейстером колективу, заслуженим артистом України  Валерієм Смирновим та досвідченим хормейстером Володимиром Єфіменком, хор представив багате видовище, яке тривало без перерви. Це політ фантазії, ідей, де видовищні, багаті музикою дійства вражають зір і слух разом. Це святкування, що поєднує в сліпучому марафоні танці, театралізовані пісні, вокально-інструментальні композиції, побутові сценки. Де ще можна зустріти такий достаток пісень, ансамблів та хорів!

Відкрила святковий концерт вокально-хореографічна композиція «Щедрик, щедрик, щедрівочка», із солісткою Марією Табачук, що органічно поєднала в собі “Український новорічний обряд “Козу”. Хор співав, “коза” танцювала, - рухами та жестами ілюструвала те, про що співав хор.

        Сповнені сили, краси, емоційної виразності та щирими почуттями прозвучали колядки та щедрівки «Дівка Марусечка по горі ходила», «Тече річка невеличка», «А Діва Марія на камені стояла», «Ходить, походить місяць по небу» у виконанні улюблених артистів, Марії Табачук та Івана Місанчука. Це пісні-діалоги, в яких солісту відповідає ансамбль чи хор. Солістка підкорювала всіх природним звучанням свого голосу, виконавськими прийомами, форшлагами,  мелізматичною орнаментикою.

        Вокально-хореографічні композиції «Ой, що учора, ізвечора», «Ой на горі та сосонка гуде» передали усю гармонію, красу народних звичаїв, обрядів та емоційно впливали на глядачів. Адже у театралізованому дійстві одна з головних ролей належала хлопцеві, перебраного «Маланкою». Все це вилилося у надзвичайно яскраве і веселе дійство.

           Український танок «Скакунець» розкрив багатющу можливість української музики щодо виявлення однієї з характерних властивостей української вдачі – її динамізм та енергію, неспокій і рухливість.

        Продовжив різдвяну програму сповнений гумору й сатири жартівливий танець «Три діди», який приніс море задоволення глядачам.

       Без постійної концертної діяльності Волинський народний хор не досяг би такого високого рівня виконавської майстерності, сценічної культури, тої виразної краси кожного слова і жесту артиста, які відшліфовуються роками сценічного життя.

       Колоритною яскравою кульмінацією концерту стала вокально-інструментальна композиція «Якби не Маруся» із харизматичним солістом І. Місанчуком, хором та народним оркестром.

       Захоплено глядачі сприймали пісні з яскравими музично-емоційними характеристиками «дійових осіб» - чи то молодий козак в ліричній українській народній пісні «Місяць заходить» у виконанні талановитого тенора Анатолія Сильвановича, чи то молодиця в жартівливій пісні «Як була я мала, мала», яку блискуче розкрила Галина Гісь з притаманними особливостями народної манери співу – форшлагами,  з підголосками та вигуками.

       Святковим апофеозом концерту став улюблений різдвяно-новорічний танець «Метелиця», який ще більше розпалив атмосферу веселості, підсилив гумористичним зарядом молодечу енергію, що знаходить вихід і насолоду в танці.

       А на завершення Волинський народний хор запросив щасливу публіку до спільного виконання однієї з найвідоміших українських колядок «Добрий вечір тобі, пане господарю». В залі довго не змовкали овації та вигуки «Браво»!!!