- Деталі
Вечір, сповнений музичної магії, що відбувся 26 січня 2025 року в Палаці культури міста Луцька, подарував слухачам унікальне поєднання кінематографічної атмосфери та величного звучання органу й камерного оркестру. Концерт «Кінохіти» закриття фестивалю «ЛуцькМузикФест» силою музики вразив навіть найвибагливіших меломанів, переносячи їх у світ улюблених фільмів.
Відкрив програму саундтрек до "Привида опери" — це одна з найвеличніших музичних постановок, створених Ендрю Ллойдом Веббером. Його мелодії сповнені драми, пристрасті та таємничості. У виконанні Академічного камерного оркестру «Кантабіле» (художній керівник - Юрій Ковальчук, диригент – Володимир Єфіменко), Олени Мацелюх (орган) та Ольги Стрілецької (фортепіано) музика до фільму звучала особливо вишукано.
Справжнім сюрпризом вечора став саундтрек "Пам’ять»" із мюзиклу "Коти" Ендрю Ллойда Веббера (солістка Тетяна Петришина (сопрано)— це одна з найзворушливіших і найвідоміших мелодій у світі. Ця пісня є кульмінацією мюзиклу, її виконує персонаж Грізабелла, і вона пронизана темою спогадів, втрат і надії на новий початок.
Одним із найбільш вражаючих моментів став виконання "Час" із "Ангели і демони" Ганса Циммера. Під час європейського туру свого оркестру, легендарний композитор присвятив саундтрек із фільму “Диво-жінка 1984” усім українським жінкам. Поступове наростання органної партії, що перепліталося зі звучанням фортепіано, відеоряд із зображенням синьо-жовтого стягу та світлини про захисниць змусили кожного слухача відчути глибинну суть цієї композиції. Фінальні акорди викликали бурю оплесків глядачів.
Із перших акордів "O, Фортуна!" із "Карміни Бурани" зал затамував подих. Величний орган і енергійна підтримка партії фортепіано зробили цю композицію найепічнішим моментом концерту. Напруженість і масштабність музики буквально пронизували повітря, а фінал викликав бурхливу овацію шанувальників.
Не залишила байдужими і ніжна та емоційна пісня із "Титаніка" Джеймса Горнера. "Моє серце продовжує жити" у виконанні співачки Тетяни Петришиної, у супроводі органу, фортепіано й струнних звучав водночас вишукано й проникливо, викликаючи теплі спогади та легкий смуток.
Завершив концерт легендарний саундтрек "Піратська сюїта" із "Піратів Карибського моря", що був виконаний артистами «на біс». Глибокий, майже містичний звук органу переніс глядачів на борт "Летючого Голландця". Музиканти майстерно розкрили драматичність і загадковість образу Дейві Джонса, створюючи приголомшливу атмосферу фантастичного пригодницького фільму.
Цей концерт продемонстрував, як музика у виконанні органу і камерного оркестру здатні подарувати нове життя знайомим кінохітам, створюючи неповторну атмосферу та емоційний заряд. Майстерність музикантів, драматичні звуки органу та витонченість оркестрового виконання зробили цей вечір незабутнім для всіх присутніх.
- Деталі
Органне виконавство — це мистецтво, яке поєднує технічну досконалість, духовну глибину та культурну спадщину. Воно залишається важливим і захоплюючим явищем, яке надихає слухачів по всьому світу. 19 січня 2025 року в Кафедральному костелі Святих Апостолів Петра і Павла, в рамках музичного фестивалю «ЛуцькМузикФест», відбувся концерт органної музики під назвою «Te Deum», де соліст-органіст Львівського органного залу Віталій Дворовий представив чудові опуси органної класичної музики, що витримали випробування часом.
Програма концерту відрізнялася широтою образного та стильового діапазону та дозволила розкрити найяскравіші сторони обдарування органіста. Це насамперед Чакона фа мінор Йоганна Пахельбеля, яку називають одним з кращих його органних творів; «Пасакалія» Миколи Колеси, з фортепіанного циклу «Пасакалія, скерцо, фуга», де поєдналися форми епохи бароко з народною жанровістю,
На концерті прозвучали твори великого майстра Йоганна Себастьяна Баха, включаючи знамениту Токату та фугу ре мінор, яка не потребує представлення та знаменита «Арія» з Оркестрової сюїти ре-мажор, що зачаровує нас своєю досконалістю.
Орган традиційно асоціюється з християнською релігійною музикою. У католицьких і протестантських храмах орган використовується для супроводу літургії та виконання духовних творів. В концерті прозвучали одухотворені хоральні прелюдії Баха, перейняті мрійливим просвітленим настроєм «Тепер прийди, спасителю» та «Найдорожчий Ісусе, ми тут». Проникливістю і зворушливістю у виконанні Віталія Дворового позначився хорал «Прагну душею до блаженного кінця» з циклу «11 хоральних обробок» Йоганесса Брамса.
У XVIII–XIX століттях орган поступово виходить за межі храму, стаючи інструментом для публічних концертів. Органісти почали виконувати світські твори, створені для розваги або демонстрації технічної досконалості.Ефектна Токата Шарля-Марі Відора дала можливість представити багатство фарб цього дивовижного інструменту та у всьому блиску оцінити майстерність соліста Віталія Дворового, а чудова акустика храму підкреслювала красу звучання. В Інтродукції і Пасакалії Макса Регера органіст продемонстрував прагнення композитора відродити традиції минулого, говорячи при цьому сучасною музичною мовою.
Через органну музику люди нагадують собі й іншим, що навіть у воєнні часи мистецтво залишається живим і важливим. Під час Другої світової війни музика Баха, виконувана на органі, стала уособленням сили культури проти знищення. А в наші дні у храмах України органна музика звучить як молитва за мир. Органна музика стає потужним символом стійкості, надії та людяності. Її величні звуки не лише надихають і заспокоюють, але й нагадують про те, що і у найтяжчі часи мистецтво здатне зберегти душу народу.
- Деталі
Попри щоденні воєнні виклики й загрози, українське мистецьке життя пульсує, єднаючи митців і слухачів із різних куточків України. Так, 5 січня 2025 року в Кафедральному костелі Святих Апостолів Петра і Павла відбулось відкриття 2-го музичного фестивалю «ЛуцькМузик Фест`25», куди з концертною програмою “In Gloria Domini” («Во славу Господню») завітала дипломантка міжнародних конкурсів, викладачка органного класу Національної музичної академії ім. А. Нежданової, українська органістка Ольга Єфремова.
Артистка представила для глядачів вишукану концертну програму, в якій прозвучали твори видатних світових композиторів різних епох. Увагу привернула перш за все музика двох найвідоміших німецьких композиторів епохи бароко Д. Букстехуде та Й. С. Баха. Свіжістю колориту також вразила «Пастораль» С. Франка, а родзинкою програми стали «Карпатські фрески» Лесі Дичко з яскравим фольклорним колоритом.
Концерт став справжнім святом органної музики, де віртуозність Ольги Єфремової поєдналася з неповторною емоційною силою шедеврів класичної музики. І хоча у цей день в костелі було доволі прохолодно, органна музика у виконанні гості з Одеси, змістовні коротенькі розповіді ведучої концерту перед кожним музичним твором під склепінням храму, наповнювали душі людей світлом і теплом та допомагали вселяти надію на мир в Україні. Адже музика — це потужний інструмент, який може рятувати, надихати та об’єднувати людей.
- Деталі
25 грудня 2024 року в Музично-драматичному театрі ім. Т. Г. Шевченка, на різдвяно-патріотичному концерті «В Вифлеємі радість стала…», Волинський академічний український народний хор (художній керівник та головний диригент Олександр Стадник, хормейстер Володимир Єфіменко, балетмейстер Валерій Смирнов та керівник оркестру Олександр П’ятачук), подарував глядачам неймовірну музичну подорож до світу українських різдвяних традицій. Багато радісних емоцій глядачам подарували й улюблені солісти. Різдвяні пісні наповнили простір залу радісною звісткою "Христос народився!" Натхненно і урочисто звучали українські колядки в обробці Олександра Стадника; «Янголи в небі» (солістка Анна Борисюк), «Торжествуйте, веселіться» (соліст Петро Хемій), «В Вифлеємі радість стала» (солістка Юлія Шумчук), «Будьте здорові ми вже ідемо», стрілецька коляда – «Їде стрільчик, їде» (солістка Юлія Шумчук), щедрівки «Ой щедрий вечір, та добрий вечір» (солістка Анна Борисюк), «В цім домі, як у раю». Артисти хору виконували як нові пісні, так і різдвяні колядки й щедрівки, що вже давно полюбилися.
Перегук пісні «У неділю рано» (солістка Галина Гісь) із сучасними подіями в Україні об’єднали публіку і виконавців у скорботі й вірі у переможне майбуття нашого народу. Пісня була присвячена воїнам, які ціною свого життя подарували нам теперішнє Різдво.
Пісенний вернісаж українських пісень зачаровував своєю мелодійністю, ніжністю, наповнював душу бурхливими емоціями, незалежно від жанру. У виконанні хору прозвучали стрілецька «Була колись дівчина» (солісти Артем Мартинович та Артем Фіц) та лірична пісня «Вийди Грицю на вулицю» (солістка Анна Борисюк).
Яскравою та емоційно-насиченою частиною концерту, де немов оживали барвисті картинки з минулого, стали вокально-хореографічні композиції - від жартівливих «Якби в лісі гриби не родили» (солістка Алла Блащук), до ліричних «Пасла дівка лебеді» (солістки Юлія Шумчук та Софія Денисюк) та «Ой на горі сосонка гуде». Проникаючись виконуваним, артисти Волинського народного хору створювали на сцені колоритні образи, жанрові картинки, жили у стихії музики та пластики. Теплом Різдва сповнила душі глядачів і коляда «Рай розвився». Кожна з цих пісень знайшла відгук у серцях слухачів. Особливий інтерес традиційно викликала запальна композиція, сповнена гумору й дотепу, «Якби не Маруся» (соліст Іван Місанчук), де музиканти оркестру народних інструментів своєю віртуозною грою створювали неповторний тембровий національний колорит.
Святковою родзинкою, що подарувала багато теплих емоцій та різдвяний настрій, став новорічний традиційний обряд «Меланка» з неймовірною парою - Меланкою та Василем.
Репертуар різдвяного концерту на основі танцювального фольклору прикрасили барвисті хореографічні номери, багаті на символіку народних образів, де передаються характер та дух народного життя. Це і динамічний Козачок, і жвавий веселий Крутяк, і самобутня розмаїта Кадриль, і, звичайно, «Різдвяний танець», що створив чарівну святкову атмосферу.
Колядку «Нова радість стала», за традицією, артисти виконали разом з глядачами. Урочистим завершенням Різдвяного концерту стала вокально-хореографічна композиція «Метелиця» - танець святкових зимових гулянь.
Живий архаїчний спів та гра на музичних інструментах, рідкісні таланти, справжні національні костюми та неперевершена майстерність артистів Волинського народного хору, до глибини душі торкнулись глядачів цього концерту.
Хочеться побажати артистам, щоб Дар Божий, який вони мають і діляться з усіма шанувальниками народної пісні, дарував їм насолоду і додавав оптимізму, натхнення та впевненості у Переможні дні нашої України, які настануть неодмінно!!
- Деталі
22 грудня 2024 року в Палаці культури міста Луцька, за участі Академічного камерного оркестру «Кантабіле» (художній керівник-Юрій Ковальчук та диригент-Володимир Єфіменко), з великим успіхом відбувся концерт «Бах при свічках». Цей особливий концерт пройшов в освітленій свічками залі та став незабутньою музичною подією Луцька. На концерті на глядачів чекали як справжні хіти Йоганна Себастьяна Баха — золота спадщина органної музики, - так і не часто виконувані, але такі ж прекрасні твори, які закохують у себе з перших звуків. Програма складалася з любов'ю до музики та гостей та перенесла глядачів на кілька століть назад в атмосферу барокового концерту.
Програму підібрано з розумним балансом світського (Арія з сюїти №3, «Скерцо» з сюїти № 2 для флейти з оркестром (солістка Лариса Гетманчук)та духовного (Хоральна фантазія «Прийди Дух Святий, о Господи наш», «Аве Марія». Поряд з піднесеними аріями з Кантати № 209 «Він не знає, що таке біль» та з Магніфікату «Бо дивився на смиренність своєї служниці» (солістка Юлія Єфімчук (сопрано), цього вечора були виконані найвідоміші інструментальні твори геніального німця: Концерт для 2 -х скрипок ре мінор (солістки Марія Суворова та Тетяна Солонінко), Концерт для органу з оркестром фа-мінор. Камерний оркестр створював особливу довірливість між музикантами та слухачами. Він торкався душі силою емоцій і вражав уяву віртуозним блиском. Доповнила піднесений настрій сповнена тепла і світла Пастораль у виконанні органістки Олени Мацелюх.
Програма «Бах при свічках» подарувала слухачам багато світлих емоцій, принесла спокій та умиротворіння. Слухачі були вдячні виконавцям за проникливе, тонке професійне виконання музики, а величні органні співзвуччя ще раз нагадали про безсмертя душі та вічні цінності.