Різдвяний концерт

 

       Грудень – це місяць, що традиційно асоціюється з підготовкою до святкування Нового року та різдвяних свят. Камерний оркестр «Кантабіле» під орудою народного артиста України, Товія Рівця 26 грудня 2021 року представив концертну програму «Різдвяні мотиви», яка подарувала кожному глядачеві відчуття свята! Цього вечора під склепінням старовинного костелу Святих Апостолів Петра і Павла прозвучали різдвяна музика відомих композиторів, а також звучали традиційні різдвяні мелодії – оскільки без них це світле свято неможливе! Дивовижна та урочисто-затишна атмосфера гостинного костелу, ніжні переливи скрипок, альтів та віолончелей у поєднанні з голосом та гітарою викликали справжні мурашки від захоплення. І відразу захотілося наблизити це свято, захотілося прикрашеної ялинки, цукерок у золотій фользі, світла, безлічі воскових свічок та бальної сукні.

         Дивно, але з першої ноти колядки «Тиха ніч» Йозефа Мора та Франца Грубера, музикантам вдалося перенести слухачів в минулі епохи... Цей різдвяний християнський гімн, створений у 1818 році, став одним з  найвідоміших і найпоширеніших у світі різдвяних піснеспівів.

      Старовинна українська колядка «Що то за предиво» в обробці для оркестру Віктора Камінського, продовжила хвилюючу пісенну біблійно-релігійну розповідь про Різдво Христове.

      А в наступному номері глядачі поринули у світ неповторно багатих, барвистих, до сліз рідних різдвяних піснеспівів із «Збірки колядок та щедрівок для фортепіано М.Скорика, які композитор В. Барвінський одягнув в оркестрові шати, а камерний оркестр розмаїтими штрихами підкреслював їх колорит, особливості і красу.

      В Мотеті Вольфганга Амадея Моцарта «Радійте,торжествуйте» Юлія Єфімчук зачарувала всіх своїм прозорим виразним виконанням, в якому її голос відрізнявся дивовижною гнучкістю та виконанням радісних юбіляцій .

       Продовжив різдвяну програму естрадно-джазовий «Різдвяний вечір» композитора та музиканта сучасності Валерія Сапарова. Витонченість та вишуканість колориту твору посилювали ажурні пасажі струнних, які доповнювали барвистими гармоніями виразну мелодію.

      Божественної краси щедрівка «Ой, як прилітали та й два соколоньки» в обробці Івана Небесного у виконанні Юлії Єфімчук, навіяла почуття ніжності, мрій та легкий наліт смутку, проте світлого.

      Артисти «Кантабіле» завжди взаємодіють із публікою, занурюючи її на певний час у свій незвичайний магічний світ. Сподобалось те, що під час виконання   щедрівки «Небо ясні зірки вкрили» у виконанні дуету у складі Юлії Єфімчук з Андрія Громика присутні віряни різних конфесій хором виконували приспів.  

     «Щедрик, щедрик, щедрівочка». Хто не знає цієї народної мелодії? Саме вона говорить про наближення Різдва і створює святковий настрій практично в усіх куточках земної кулі. «Щедрик» переробляють на власний смак представники кардинально різних музичних напрямків і щоразу маємо оригінальну, незабутню версію. В світі існує понад 1000 варіацій мелодії «Щедрика» – від хорової й симфонічної до джазової та аранжування в стилі рок.

     І звичайно, камерний оркестр «Кантабіле» подарував розкішну оркестрову інтерпретацію «Щедрика» Миколи Леонтовича та інших найулюбленіших колядок та щедрівок американського композитора Маршала Файна, де мелодика й експресія нашої музичної традиції поєднується з надбанням європейської класичної музики.

       Святковою кодою стала музика до драми «Арлезіанка» Жоржа Бізе, яка відразу  вразила своєю яскравістю. «Фарандола» розпочалась «Маршем трьох королів» у святковому звучанні tutti. Її друга тема — це «Танець швидких коней» провансальского походження. Від лікуючої, стверджуючої життя пляски глядачі зазнали маси емоцій: і радість, і подив, і захоплення!

        І на останок, окрема подяка ведучій концерту, майстрині художнього слова – лауреатці обласної літературно-мистецької премії імені Агатангела Кримського Оксані Єфіменко, яка  розповідала цікаві факти з історії музичної культури та написання творів.