21 квітня 2023 року в Палаці культури міста Луцьк на концерті під назвою «Bach, Orff & РокОргАнум» молода українська диригентка Тетяна Драник та композитор Влад Солодовников представили лучанам сміливі аранжування легендарних композицій у стилі рок у звучанні органу, саксофону, флейти Пана, фортепіано та ударних. Глядачам відкрилось дивовижне сяйво рок-музики, а професійний підхід музикантів, багатство скрипок, шляхетність альтів, шарм віолончелей, могутність контрабасу та рок-н-рольна свобода барабанів зробили його насиченим та барвистим.

     Рок-музика - це не просто розвага, а насамперед найефективніший спосіб донести актуальні ідеї та концепції сьогодення до своїх слухачів. Концерт розпочався найвідомішою архаїчною композицією Карла Орфа. «O Fortuna» із сценічної кантати «Карміна Бурана», що звучала у динамічному та еклектичному аранжуванні, заворожила з перших звуків.

      Не секрет, що Бах і Бетховен для рокерів стали культовими персонажами і майже кожен другий музикант, який брався чи береться за аранжування класики, грає твори цих композиторів. До того ж найчастіше це саме ті твори, що є емоційно холодними та помпезними. Свіже звучання та новий погляд запропонували музиканти для найвідомішої арії Й. Баха з вокального твору "Страсті за Матвієм" "Erbarme dich, mein gott" ("Змилуйся, мій бог"). Своєрідним синтезом, гармонійним поєднанням елементів класичної музики і поп, рок, електронної музики у виконанні музикантів постала Прелюдія до-мінор Й. Баха.

      Продовжили концерт рок-хіти, на яких виросло кілька поколінь. Вони вже давно вважаються класикою та особливо ефектно прозвучали у виконанні ансамблю "Імпреза". Їхня потужна енергія, що збирає стадіони, дорівнює силі величезного соборного органу. Невипадково більшість рок-музикантів завжди любили орган, а в їх композиціях можна чути віртуозні клавішні соло. Потужні драйвові хіти ("The Wall","Pink Floyd", "Rammstein" "Mein Herz Brent", "Uprising" "Muse", "Chop Suey" "System of a Down" ) та романтичні  пронизливі композиції ("Radiohead" "Creep", "I wanna be yours" "Arctic Monkeys") у таємничому незвіданному звучанні електронного органу та драйві барабанних партій ударника просто приголомшили публіку.

    Поряд із найкрасивішими баладами та несподіваними експериментами соло саксофона зі своєю особливою магією, у віртуозному виконанні Ігоря Мацелюха водночас інтригувало і чарувало слухачів. Воно наповнювало їх серця своєю ніжністю, душевним спокоєм та любов'ю. Композиція, що відома всім, та є візитівкою української естради гурту "Океан Ельзи" - «Мене», що звучала під "живий" оркестр, зробила цей вечір просто незабутнім.

     В аранжуванні меланхолійної, атмосферної композиції "Creep" гурту "Radiohead" музиканти представили суміш ідей інді-року, краут-року та арт-панку. Дуже тепло прийняла публіка інтерпретацію музики британської групи "Muse", цей мікс з різних провокаційних ідей та музичних стилів, що зазнала впливу металу та електроніки. Колоритом та міццю звучання ансамблю привернули увагу композиції гурту –  "Uprizing" та "Hysteria".

    Останнім акордом концерту стала знаменита рок-балада "Bohemian Rhapsody" гурту «Queen», де поєднались хеві-металеве звучання, глем-естетика та елементи арт - року. Глядачі залишились просто у захваті від драйвової музики та артистів. Тому "на біс" була виконана потужна яскрава композиція "Uprizing" гурту " Muse".

     Вічна класика та нестримна сучасність, боротьба світів та стихій на концерті «Bach, Orff & РокОргАнум» подарували глядачам безліч емоцій та хвилю натхнення! Музиканти створили дивовижний світ майбутнього у музиці, дали надію. І світло цієї надії кожен із глядачів забрав у своєму серці.

                                                                                                                                                                                            Валерія Бійо