Концерт "Кантабіле" в "Проліску" та "Червоній калині" 30.11.2021

        30 листопада 2021 року відбулись два концерти Академічного камерного оркестру "Кантабіле" в санаторії матері і дитини «Пролісок» та лікувально-оздоровчому комплексі «Червона калина». Програма концерту зачарувала всіх, хто був присутнім у залі: публіка гаряче приймала найвишуканіші шедеври світового музичного репертуару.

     Концерт розпочався сумною «Мелодією» М.Скорика, що стала українським символом. Залишитись байдужим та не перейнятись чарівним впливом такої музики – неможливо. Композитор та ансамбль «Кантабіле» зуміли показати весь трагізм і сум, який не можна промовити словами.

       Камерний ансамбль «Кантабіле» під керівництвом Товія Рівця прекрасно гармоніював із солісткою Юлією Єфімчук у творі “Ave Maria” Ф. Шуберта. Молитва створювала умиротворений настрій, спокій та налаштовувала на філософські думки. Маестро гнучко варіював відтінки, відчуваючи перш за все ліризм і чергування пристрасті та делікатності цієї партитури з нескінченним багатством.      

   Підтримувала, можна сказати, затишну домашню атмосферу ведуча концерту камерного ансамблю, лауреатка літературної премії імені Агатангела Кримського чарівна Оксана Єфіменко. Своїм виразним вдумливим прочитанням вірша Світлани Костюк «Краса врятує світ» вона розкрила основну думку твору та передала її слухачам.

        Концерт прикрасив своєю участю і дует у складі молодих та обдарованих артистів – Юлії Єфімчук та Андрія Громика. Музика дуету особливо вразила красою самих високих людських почуттів – кохання, ніжності, солодкої печалі. В атмосфері музичного салону цікаво прозвучали та запам’ятались слухачам романс О. Бурміцького на вірші М. Луківа «Послухай, шелестять дощі», де поєднались тонка поезія та майстерність співу у виконанні Юлії Єфімчук і який просто зачарував всіх мелодійністю, щирістю та ліричністю. Твір Є. Птічкіна на слова Р. Рождественського «Відлуння любові» була однією з найпопулярніших пісень свого часу. А пісня В. Івасюка на вірші Р. Кудлика «Я  твоє крило» у виконанні дуету, яка колись буквально заполонила усе довкола й звучала щодня на радіо й телебаченні та з естрадних майданчиків у виконанні Софії Ротару, вокально-інструментальних ансамблів «Смерічка», «Кобза»,  подарувала відчуття суму та ностальгії за минулою щасливою епохою. І з технічної, і з художньої, і з емоційної точки зору, їх образ став справжнім одкровенням та справжнім відкриттям.

      Продовжило танцювальну лінію у виконанні камерного оркестру популярне аргентинське Танго К. Гарделя, яке виконувалось багатьма оркестрами й звучало у чисельних фільмах. Воно завоювало серця мільйонів кіноглядачів завдяки пристрасним танцям головних героїв голлівудських фільмів «Аромат жінки» з Аль Пачіно та «Правдива брехня» з А. Шварценеггером.      

      Чудова та чарівна пісня-вальс "Поцілунок" композитора Л. Ардіті на вірші Г. Альдіг'єрі, яка розкішно прозвучала у виконанні солістки у супроводі оркестру, був і залишився найпопулярнішим і виконується досі.

У Польці з оперети «Легка кров» Й. Штрауса камерний ансамбль «Кантабіле» відобразив всю красу штраусівських мелодій, розкіш оркестрових фарб, винахідливість та дотепність його танцювальних п’єс, чим створив святковий та радісний настрій глядачам. Все це – діалог інструментів та тонкість динамічних градацій – виконавці продемонстрували у вищій ступені віртуозно. Чергування перекличок інструментів створювало враження багатолюдного балу, на якому нам вдалося побувати.

     В калейдоскопі танцювальної музики регтайму, танго, камерний оркестр вражав глядачів засліплюючими фіоритурами інструментів,  тонким звукописом музичних фарб оркестру, та створенням атмосфери розкутості і ліричної безпосередності.

        Повернення із світу мрій до дійсності у Фіналі має бути яскравим та ефектним, як прихід незваного гостя у розпал свята. Тому найвідоміший «Марш Радецького» Й. Штрауса тріумфально завершив концерт, створивши відчуття святковості та романтичного підйому почуттів.

 

Валерія Бійо